Epizódy

Doris Petersonová (pôvodný dabing Doris Grauová) je tučná, málovravná kuchárka v strednom veku a zamestnankyňa na rôznu inú výpomoc v Springfieldskej základnej škole.

Doris Peterson
Doris Petersonová

Meno: Doris Petersonová

Zamestnanie: kuchárka na Springfieldskej základnej škole, školská ošetrovateľka

Rodina: Jeremy - Teenager s piskľavým hlasom (syn)

Zaujímavosť: pripravuje jedlá zo školských žineniek

Dabing: Doris Grayová (série 3 - 9), Tress MacNeilleová (od 18. série)

Počas školských prestávok slúži aj ako školská ošetrovateľka a v epizóde Mnoho Apua pro nic sme ju mohli vidieť aj ako doručovateľku pošty. Žiakom v školskej jedálni už podávala množstvo nechutných jedál, vrátane hovädzích sŕdc alebo školských žineniek. Predpokladá sa, že mala nejaký vzťah so školníkom Williem a jej synom je Jeremy - teenager s piskľavým hlasom.

Po smrti Doris Grauovej v roku 1995, sa stala kuchárka Doris viacmenej tichou postavou, ktorú je sem-tam možno vidieť v pozadí, väčšinou v dave ľudí alebo medzi ostatnými zamestnancami školy. V epizóde Lízin saxofón (s09e03), ktorá mala premiéru v roku 1997 sa ešte raz (kvôli oneskoreniam v nahrávaní epizód) objavila kuchárka Doris dabovaná svojou pôvodnou dabérkou Doris Grauovou. Až v 18. sérii prehovorila v epizóde The Mook, the Chef, the Wife and Her Homer (s18e01), kde ju nadabovala Tress MacNeilleová.

TOPlistTOPlist