Epizódy

Slečna Edna Krabappelová je triednou učiteľkou Bartovej triedy na Springfieldskej základnej škole.

Edna Krabappel

Meno: Edna Krabappelová

Vek: neznámy

Farba vlasov: svetlo hnedá

Práca: učiteľka na Springfieldskej základnej škole

Príbuzní: exmanžel

Má rada: víno Chateau Maison (chladené), jablkový džús

Dabing v originálnej verzii: Marica Wallaceová

Dabing v českej verzii: Blanka Zdichyncová

Prvýkrát sa predstavila v epizóde: Malý Génius (s01e02)

Edna Krabappelová má diplom z Bryn Mawrskej Univerzity, ale je pekným príkladom prepracovanosti a karikatúrou amerického školského systému. Kedysi bola optimistická, plná nádeje a atraktívnejšia (štíhlejšia postava, nemala kruhy pod očami), no kvôli rokom útrap v škole a špeciálne kvôli Bartovi, sa z nej stala pesimistická, zronená, utrápená a znudená žena. Edna je silná fajčiarka.

Najopakovanejšou témou Edninho vystupovania v seriáli, je jej takmer neexistujúci milostný život a jej samota a túžba po mužskej spoločnosti. Je rozvedená, lebo jej manžel utiekol s ich svadobnou poradkyňou.

V epizóde Bart Milencem (s03e16) mala hlavnú rolu. Bart sa v nej vydáva za Edninho tajného ctiteľa ako odpoveď na jej inzerát v časopise. Bart to najskôr berie ako vtip, no potom to ľutuje, prizná sa svojej rodine a spolu Edne napíšu list na rozlúčku.

Ďalšou častou témou je jej vzťah s riaditeľom Skinnerom. V epizóde DĹŻvěrnosti v základní škole (s08e19) sa medzi nimi vyvinie silné puto, ktoré vedie až takmer pred oltár. Odvtedy Edna niekedy Skinnera neznáša a nemá rada najmä to, že býva so svojou matkou Agnes, no občas sa zdá, že je jej jeho prítomnosť príjemná. V 17. sérii sa dozvieme, že mala vážny vzťah s Vočkom, ešte predtým ako sa stala učiteľkou. No keď stretla Barta Simpsona, verila, že ten chlapec potrebuje pomoc. Edna randila ešte s Apuom, Levákom Bobom alebo Komiksákom.

TOPlistTOPlist