Kniha návštev

Gil Gunderson, občas sa sám nazýva starý Gil. Gilova postava je nervózny muž v stredných rokoch, neschopný udržať si stálu prácu, kvôli sérii nešťastných náhod, ktoré sa mu stávajú v najnevhodnejších chvíľach.

Gil Gunderson
Gil Gunderson

Meno: Gil Gunderson

Vek: neznámy

Dabing v originálnej verzii: Dan Castellaneta

Dabing v českej verzii: Jiří Plachý

Prvýkrát sa objavil v epizóde Marge prodává nemovitosti (s09e09), kde hrá nešťastného smoliarskeho realitného agenta. Neskôr v časti Starý zbabělec (s14e19) býva Gil podľa všetkého v hoteli pre zruinovaných ľudí na mizine. Keď už prekročil dobu 6 mesiacov pobytu, čo je limit na jednu osobu. Rozhodol sa, že daruje svoje oči, aby za ne dostal peniaze. V ďalšej epizóde Rození líbači (s09e25) je ukázané, že Gil žije v teplovzdušnom balóne, ktorý ukradnú Homer s Marge. Gilov jediný majetok v balóne je v skutočnosti iba varič.

Gilovi sa podarilo objaviť sa vo výraznejšej úlohe až v epizóde Kill Gil: Vols. 1 & 2 (s18e09), keď sa nasťahuje k Simpsonovcom po tom, ako ho vyhodia z práce. Gil nakoniec u Simpsonovcoch býva podľa všetkého viac ako rok a rodine už pretečie pohár trpezlivosti.

V epizóde I Don't Wanna Know Why the Caged Bird Sings (s19e04) príde Gil prvý deň do práce v Springfieldskej banke ako strážnik a lúpežník ho niekoľkokrát zasiahne pištoľou. Jeho osud je momentálne neznámy, ale je možné, že prežil, keďže aj v predchádzajúcich sériách utrpel niekoľko zdanlivo smrteľných zranení.

TOPlistTOPlist