Epizódy

Fakty o Homerovi

Homer Simpson

Meno: Homer Jay Simpson

Farba očí: modrá

Vek: 36-39 (v skorších epizódach mal 36, v súčasnosti má medzi 38/39

Váha: od 108 kg do 118 kg (najviac mal 142 kg)

Rodina: Marge (manželka), Bart, Lisa and Maggie (deti), Abraham Simpson (Otec)

Zamestnanie: bezpečnostný dozorca (v Sektore 7G) v Springfieldskej Atómovej Elektrárni

Číslo kreditnej karty :)) : 5784365343410709

PIN: 7431

Homerove typické frázy : D'oh!, Mmm..., a Woohoo!

Najlepší priateľ: Barney Gumble

Nepriatelia: Ned Flanders, vodné oddelenie

Idol: Steve McQueen

Záľuby: pozeranie TV, jedenie, pitie piva...

Obľ. jedlo: šišky - veľa šišiek (s malinovým krémom alebo dvojitou polevou), medové pražené arašidy

Obľ. nápoj: pivo Duff

Obľ. kazeta počas jazdy v aute: Rappin' Ronnie Reagan

Vynálezy: Horiaci Homer (Moe mu ten recept ukradol), elektrické kladivo; stolička so šiestimi nohami, čo sa nikdy neprevráti, make-upová zbraň, ...

Minulé lásky: Mindy Simmonsová (a Maude Flandersová)

Strach má z: bábik, ktoré sú vyrobené z ponožiek

Pracoval aj ako: učiteľ, astronaut, spevák, osobný strážca, pomocník pána Burnsa, boxer, maskot, Krustyho dvojník, pokusný králik, vodič nákladiakov, hipík, vodič pluhu, degustátor, výtvarník, obchodník s tukom, klaun, starosta, manažér, smetiar, horolezec, farmár, vynálezca, asistent celebrít, technik v elektrárni, tvorca krbov, pivný barón, misionár, majiteľ bezpečnostnej agentúry a detského centra, ...

Vystupoval v každej epizóde.

Charaketistika Homera Simpsona

Homer Simpson hrá na gitare Najdôležitejšia postava v celom seriáli - Homer Jay Simpson prešiel za svoj život veľkými zmenami charakteru. Kým na začiatku to bol priemerne inteligentný milujúci otec, dnes už tvorcovia vsadili na hlúposť a až neuveriteľnú ignoranciu. Homer pravidelne vyhráva anketu o najobľúbenejšiu vymyslenú (aj nevymyslenú) postavu na svete. Asi preto, že stelesňuje priemerného Američana všetkými (väčšinou negatívnymi) vlastnosťami. Je lenivý, odmieta nové veci, prostoduchý, často sa opíja, pozerá televíziu v spodnom prádle, je lenivý, nevenuje sa dostatočne deťom, je nesústredený, má predsudky, rýchlo sa naštve, závistlivý ešte k tomu je tlstý plešatý a až neuveriteľne hlúpy. Ale má aj niekoľko dobrých vlastností napr. miluje svoju rodinu. Avšak okrem nenávidenia svojho suseda Flandersa nerobí nič zo svojich zlých skutkov naschvál. A v niekoľkých epizódach sa aj ukázal ako milujúci otec, napríklad ako podporil Lízu v epizóde "Líza kráľovnou krásy", alebo v "Lízin Saxofón", prípadne Barta v epizóde "Radio Bart", alebo Maggie v epizóde Burnsov medvedík (Rosebud). Inokedy ale nemá problém škrtiť Barta, alebo mu povedať že bol nechcené dieťa, alebo povedať že jeho sen je zbaviť sa Barta. Pre svoju rodinu urobí čokoľvek a občas si aj "požičia" niečo od Flandersa čo už nikdy nevráti, dokonca niekedy to priamo ukradne aby to zabezpečil pre svoju rodinu. Raz dokonca uprosil Boha, aby skončil s apokalypsou na zemi, pretože nikto na svete okrem neho neprišiel na to, že má byť koniec sveta.

Aj keď vo väčšine epizód je netalentovaný hlupák, tak v niekoľkých epizódach prejavil talent ako napr. vynálezca, vodič kamiónu, skladateľ, muzikant, spevák, výborný pokrový hráč (aj keď nechápe pravidlá)....

Snáď žiadna iná postava v animovanom seriáli nevyskúšala toľko povolaní ako on. Veľmi zaujímavé je, že aj tak sa vždy vráti do svojej starej nudnej práce - bezpečnostný technik v jadrovej elektrárni. Napriek tomu že sa sťažuje na nudný život, tak skoro v každej časti mení zamestnanie, sťahuje sa, bojuje proti niekomu, alebo niečo podobné.

Tak ako u každého Simpsona, tak aj u Homera sa vek príliš nepohybuje. A teda aj keď bolo povedané, že Homer sa narodil 12. mája 1956 tak stále má svojich 39 rokov. Zaujímavé je tiež, že tam bolo spomenuté že sa narodil vo Winipegu, tak v novšom dieli povedal že "Ja aj tento Texasan sme obaja s Conecticatu" (aj keď to bola irónia na súčasného prezidenta Georga Busha). Keď mal Homer do 10 rokov, tak jeho mama - Mona Simpsonová musela ujsť pretože pomáhala prekaziť už vtedy bohatému Montymu Burnsovi vývoj nebezpečných baktérii. Odvtedy sa skrýva pred zákonom. Takže Homer vyrastal iba s otcom Abrahamom Simpsonom. Keď chodil Homer na strednú školu, tak sa zoznámil s Marge Simpsonovou. Narodil sa im prvý syn Bart, neskôr Líza a nakoniec Maggie. Homer sa usadil a našiel si trvalé zamestnanie. Toto sú ale diely kde sa vracali do minulosti, inak už prvý diel bol v takej rodinnej zostave akú poznáme dnes.

Homer Simpson na kresle

Homerova hlúposť je kapitola sama o sebe, je tak dokonale spracovaná a Homer je tak neuveriteľne stupídny, že sa stal predlohou pre veľmi úspešný animovaný seriál pre dospelých - Family Guy, konkrétne pre postavu Petra Griffina. Obrovské množstvo gagov v seriáli sa opiera práve o túto Homerovu vlastnosť. Jeho hlúposť bola predmetom niekoľkých diskusii a článkov, rozoberali ju odborníci na celom svete (hlavne v Amerike majú čas sa zúberať "hlúposťami". ) Homerova hlúposť bola vysvetlená

  • dedičnou chorobou, kde každý mužský potomok hlúpne
  • pastelkou zarazenou v mozgu
  • neuveriteľne veľkým úderom do hlavy, ktorý za život dostal
  • prácou u Pána Burnsa, ktorý mu niekoľkokrát zaplatil zato, že kvôli nemu prišiel o veľkú percentuálnu časť mozgu (za čo by ho mohol žalovať).

Ďalšia téma je Homerova plešatosť. Tá bola rovnako ako jeho hlúposť vysvetlená veľmi veľa príčinami, jednou z nich sú deti, ďalšou sú, že prijal armádny projekt pri ktorom mu bolo povedané, že môže prísť o vlasy, ale jemu to bolo milšie ako to, že by mal stráviť čas s Patty a Selmou. Poslednou je ako vždy dedičná plešatosť, pretože keď ukazujú Homera ešte keď Marge čakala Barta, tak mal krásne husté vlasy.

Poslednou pre neho typickou vecou je jeho obezita ktorá súvisí s tým, že nič nerobí len pozerá televíziu a je veci, ktoré nie sú určené na jedenie, prípadne aj tie čo sú, ale v príliš veľkom množstve.

TOPlistTOPlist