Epizódy

Kent Brockman (v začiatkoch svojej kariéry známy ako Kenny Brockelstein), miestny hlásateľ televíznych novín na stanici KBBL-TV (Kanál 6).

Kent Brockman
Kent Brockman

Meno: Kent Brockman

Farba vlasov: šedivá

Vek: neznámy

Práca: televízny hlásateľ

Rodina: dcéra Brittany, manželka Stephanie Brockmanová (televízna rosnička), sestra a neter

Nemá rád: Arnieho Piea

Dabing v originálnej verzii: Harry Shearer

Dabing v českej verzii: Vladimír Fišer

Prvýkrát sa objavil v epizóde: Je vinen Šáša? (s01e12)

Kent Brockman je hlásateľom celodenných správ na Kanále 6 a moderuje tiež napríklad populárnu reláciu Eye on Springfield (Zaostřeno na Springfield). Kent predstavuje to najhoršie z jeho povolania: robí predčasné závery a oznamuje senzačné správy na úkor pravdivosti v snahe získať čo najvyššiu sledovanosť. Zdá sa, že má celkom veľký vplyv v stanici Kanál 6, dokonca svoje vlastné názory prezentuje vo vlastnom programe Moje dva centy. No často ho vidíme, ako mení názory pod vplyvom jeho nadriadených, pretože sa bojí o svoje miesto. Napriek všetkému sa mu podarilo získať mnoho ocenení. Bol vojnovým spravodajcom počas Vietnamskej vojny, Sovietskej vojny v Afganistane a vojny v Perzskom zálive. Často používa botox, bez ktorého má ovisnutú tvár

Brockman má malú dcéru a syna a žiarli na svoju sestru, ktorá je spravodajkyňa Bieleho Domu pre CNN. Má kóliu menom Jessica a jazdí na modrom Mercedese-Benz S420.

Kent Brockman 2 V epizóde Spasitel Zabijákem (s03e19), vyhral Kent jackpot vo výške 130 miliónov dolárov v štátnej lotérii a okamžite opustil svoje miesto moderátora. No vrátil sa späť, pretože mal podpísanú zmluvu, aj keď priznal, že sa mu aj páči zarábať ďalších 500 tisíc dolárov ročne. Nemá rád reportéra v helikoptére Kanálu 6, Arnieho Piea a večne ho kritizuje. Keď sa myslelo, že Arnie zahynul pri nehode, dokonca sa zachichotal. Keď sa Arnie sťažoval na veľkosť Kentovho domu, povedal, že urobil niekoľko výhodných investícií.

V časti Bratrovražedný tenis (s12e12) sa dozvieme, že Kentov dôvtip je výsledkom toho, že mu pomáha komunikačný tím. Viackrát sme ho mohli vidieť ako si snaží natiahnuť tvár, pricvaknutím kože na zadnej strane hlavy kolíkom. Brockman tiež píše stĺpček pre PC Magazín nazvaný "Dostaňte z vášho modemu čo najviac." Jedna z jeho najznámejších hlášok je: "A ja tu za všetkých vítam našich nových hmyzých vládcov." Ďalšia nezabudnuteľná hláška je: "Povedal som to už pred tým a poviem to znova, demokracia jednoducho nefunguje".

V spomienkach z minulosti v epizóde Babička (s07e08) sa dozvedáme, že v 60-tych rokoch bol Kent Brockman v začiatkoch svojej kariéry známy ako Kenny Brockelstein. Má židovských predkov.

Kent nemá problém používať vulgarizmy a tvrdší jazyk v priamom prenose a bol za to pár krát vyhodený z televízie. Tento jeho sklon k nadávkam sa mu vypomstil v epizóde You Kent Always Say What You Want (s18e22). Homer na neho náhodou vyleje horúcu kávu a Kent zakričí strašnú nadávku. Neskôr ho vyhodia ale Kent povie pravdu o politike a médiách na internete a spoločnosť ho prijme späť a zvýši mu plat o 50% na 750 tisíc dolárov ročne, aby ho tak umlčala.

TOPlistTOPlist