Epizódy

Kirk Van Houten je otec Bartovho najlepšieho kamaráta Milhousea. So svojou ženou sa rozviedol a neskôr znova oženil v 19. sérii. V pôvodnej anglickej verzii ho dabuje Hank Azaria. V českom dabingu nemá priradeného stáleho dabingového herca.

Kirk
Kirk Van Houten

Meno: Kirk Van Houten

Vek: okolo 40

Rodina: Luann (manželka), Milhouse (syn)

Prvý krát sa objavil v epizóde: MilhouseĹŻv Románek

Kirk je zobrazený ako nudný smoliar v strednom veku. Väčšinou sa jeho účinkovanie v seriáli točí okolo jeho hroznej emočnej depresie, po rozvode so svojou ženou - Luann. Kirk mal potrebu neustále po rozvode nariekať a plakať, dokonca aj v dobrých chvíľach. Luann dostala po rozvode Milhousea do starostlivosti, no Kirk mohol Milhousea chodiť navštevovať. Milhouse o ňom často hovoril ako o "víkendovom ockovi".

Kirk je holandského pôvodu. Kedysi slúžil v americkej armáde a vyštudoval vysokú školu Gudger College. Najskôr pracoval v továrni na sušienky svojho nevlastného otca - 'Southern Cracker', bol tam v manažmente (Milhouse sa s tým v tej dobe rád chvastal). Keď však Luann opustila Kirka, z továrne ho vyhodili. Po tom ako ho vyhodili z továrne, si nebol schopný nájsť stálu prácu. Pracoval napríklad aj ako strašiak na ochranu sójovej úrody. Podľa Luann nebol Kirk nikdy dobrým živiteľom rodiny a musela si často požičiavať peniaze od svojej sestry, alebo kradnúť šaty zo škatule na charitu. Taktiež sa zdá, že jediným stabilným Kirkovým príjmom sú sociálne dávky na podporu v čase nezamestnanosti a výživné pre Milhousea. V epizóde Rošťácký rap (Pranksta Rap - s16e09) ho zatkli za Bartov únos (ktorý Bart s Milhouseom iba nafingovali) a zavreli do väzenia. V epizóde 19. série - Little Orphan Millie sa s Luann opätovne zosobášili.

Hank Azaria dabuje Kirka tak, ako by sa snažil dabovať Milhousea on.

TOPlistTOPlist