Postavy

V Springfielde sa nachádzajú rôzne budovy a miesta. Na tejto stránke sa pokúsime zhrnúť niektoré z nich. Pokúsime sa opísať všetky významnejšie miesta v Springfielde.

742, Evergreen Terrace- Dom Rodiny Simpsonovcov

Typický pohľad na dom
Dom Simpsonovcov

Toto miesto leží vo zdanlivo pokojnej obyčajnej mestskej štvrti v Springfielde. Nikoho by ani nenapadlo, že práve Evergreen Terrace 742 je miesto, kde sa stávajú tie najbizarnejšie udalosti. Dom patrí rodine Simpsonovcov, ktorú tvoria Homer, Marge, Lisa, Bart a Maggie. Susedný dom patrí Flandersovcom. Bart si pri dome postavil vlastný domček na strome, ktorý už bol dva krát zničený.

Pred domom je pekný (akoby zázrakom vždy pokosený trávnik :) ) a poštová schránka. Okolie Simpsnovského domu sa menilo skutočne veľa krát. Aj napriek tomu, že tento dom pôsobí priemerným dojmom, je domom Simpsonovcov a teda priemerným určite nie je.

Kwik-E-Mart

Kwik-E-Mart
Kwik-E-Mart

Kwik-E-Mart je Springfieldsky obchodík na všetky bežné potreby obyvateľov Springfieldu. Obchod vedie priateľský indický predavač Apu Nahasapeemipetilon, ktorý pracuje na neuveriteľne dlhé zmeny, aby bol obchod čo najviac otvorený pre verejnosť. V obchode mu asistuje jeho brat Sanjay, ktorý si svoje povinnosti plní veľmi svedomito. Kwik-E-Mart bol raz premenovaný na "Freak-E-Mart" a neskôr nachvíľu na "Nude-E-Mart".

Obchod má svojich verných zákazníkov, ktorí obchod držia nad vodou - miestne rodiny, vykrádačky od Snakea (Haďáka). Kwik-E-Mart je nepochybne súčasťou Springfieldu, vďaka svojim stálym zákazníkom, ku ktorým patrí aj Homer, pracovitosti majiteľa Apua a "rozumných cien" ním aj zostane.

Moeov Bar (Bar u Vočka, Moe's Tavern)

Bar u Vočka, Moe's Tavern
Vočkov Bar

Moeov (Vočkov) Bar je obľúbeným miestom na oddych po práci mnohých obyvateľov Springfieldu. Je to raj pre "ťažko" pracujúcich mužov ako je Homer Simpson alebo Barney Gumble. Zamestnanci Springfieldskej Atómovej Elektrárne sa tu objavujú pravidelne, ba až príliš často. Tvoria však neoddeliteľnú súčasť tohto malého podniku.

Majiteľ a barman, Moe Syzlak (Vočko Syzlak), vytvoril pre svojich zákazníkov (najmä, ak nie iba spomínaných zamestnancov Springfieldskej Atómovej Elektrárne) druhý domov, kde majú dovolené takmer všetko. Moe, dosiahol so svojím barom najväčší úspech, keď ukradol nápad Homerovi na výborný nápoj nazvaný Ohnivý Moe (Flaming Moe, Ohnivý Vočko). Jeho bar bol natoľko úspešný, že upútal aj rockovú legendu Aerosmith. Homer však prezradil tajnú ingredienciu Ohnivého Moea - sirup proti kašľu.

Jeho najvernejší zákazník, Barney, má u neho dlh, ktorého výpočet Moe radšej zveril NASA. Počas seriálu sa bar menil (napríklad na čínsku reštauráciu). Moeov Bar si určite zaslúži svoje miesto na mape Springfieldu.

Springfieldska všeobecná nemocnica

Springfieldska všeobecná nemocnica
Nemocnica

Springfieldska nemocnica je vždy pripravená pomôcť v prípade nejakého zranenia, alebo akéhokoľvek iného zdravotného problému u obyvateľov Springfieldu. V tejto nemocnici nie sú problémom ani zložité operácie.

Najobľúbenejším doktorom v nemocnici je doktor Julius Hibbert (Dr. Dlaha), ktorý deti rád obdarúva lízatkami a rád dáva morfínové injekcie. Springfieldska nemocnica má konkurenciu v podobe súkromnej kliniky doktora Nicka Riveriu. Nemocnica už experimentovala aj s alternatívnou medicínou.

TOPlistTOPlist