Kniha návštev

Mona J. Simpsonová je matka Homera Simpsona a odcudzená manželka Abrahama. Vo väčšej role sa predstavila najmä v epizóde Babička (s07e08), kedy ju aj prvýkrát dabovala herečka Glenn Closeová.

Mona J. Simpson
Mona J. Simpsonová

Meno: Mona J. Simpsonová

Vek: neznámy

Vlasy: šedivé (predtým hnedé)

Zaujímavosť: hrá na gitare

Práca: utečeňkyňa (predtým žena v domácnosti)

Príbuzní: Homer Simpson (syn), Abraham (manžel), Bart, Lisa, Maggie (vnúčatá)

Dabing v originálnej verzii: Maggie Roswellová, Glenn Closeová, Tress MacNeilleová

Dabing v českej verzii: v závislosti od epizódy

Prvýkrát sa objavil v epizóde: Ach, Rodný Bratře, Kde Tě Mám? (s02e15)

Ešte keď bol Homer malé dieťa, sa Mona stala aktivistkou hnutia hippies. Mona spolu s ďalšími hipíkmi zničila všetky bakteriologické experimenty v laboratóriu pána Burnsa. Všetci utiekli, ale Mona zostala, aby pomohla Burnsovi a ten jej sľúbil odplatu. Tej noci bola Mona nútená opustiť svoju rodinu. Abe klamal a povedal Homerovi, že jeho mama zomrela. V klamstve pokračoval a tvrdil, že hrob Walta Whitmana je v skutočnosti Monin.

Mona na Homera nikdy nezabudla a posielala mu každý týždeň balíčky. No tie sa k Homerovi nikdy nedostali a namiesto toho sa roky hromadili na pošte. Keď Homer nafinguje svoju vlastnú smrť v epizóde Babička (s07e08) , Mona sa o Homerovej smrti dopočuje a nakoniec sa konečne opätovne stretnú. Ale počas jej pobytu v Springfielde ju spozná Burns, je nútená vydať sa na útek znova. Utiecť jej pomôže aj šerif Wiggum, pretože zničenie biologických experimentov mu pomohlo zbaviť sa jeho astmy.

Pred siedmou sériou sme Monu mohli vidieť iba v dvoch návratoch do minulosti v epizódach Ach, Rodný Bratře, Kde Tě Mám? (s02e15) a Dědeček vs. sexualní ochablost (s06e10). Jej prvé veľké účinkovanie bolo v epizóde Babička (s07e08). Vzhľad Mony bol navrhnutý tak, aby sa trocha podbala na Homera.

TOPlistTOPlist