Epizódy

Nick Riviera je šarlatánsky lekár (aj keď on sám tvrdí, že je rovnako dobrý ako doktor Dlaha) a je stelesnením doktora, ktorý študoval na mnohých pochybných lekárskych školách. V Simpsonovcoch vo filme zrejme zomrel, keď na neho padol obrovský kus skla.

Dr. Nick Riviera

Meno: Nick Rivieranick

Vek: neznámy

Hláška: Hi, everybody! (Všetkých zdravím!)

Vlasy: čierne

Zaujímavosť: hovorí že bol lekárom Elvisa Presleyho

Práca: doktor

Príbuzní: nevie sa o žiadnych

Dabing v originálnej verzii: Hank Azaria

Dabing v českej verzii: rôzni dabéri v závislosti od epizódy

Prvýkrát sa objavil v epizóde: Bartova Srážka s Autem (s02e10)

Doktor Nick je juhoamerického pôvodu (v španielskej verzii Simpsonovcov má argentínsky akcent) a má diplom z medicíny, ktorý získal na škole Hollywood Upstairs Medical College. Zdá sa, že žiaden z jeho pacientov, ktorých zmrzačil alebo im dal nebezpečné lekárske odporučenia, Nicka nežalovali na súde. Aj keď niekoľko pacientov za ním prišli osobne, napríklad chlapík z rukou namiesto nohy a nohou namiesto ruky v epizóde Homerova Koronární Operace (s04e11). Nick je typický nečestný a pochybný doktor, ktorý ordinuje pre peniaze a nemá takmer žiadnu lekárku etiku, alebo súcit s pacientmi. V epizóde Děvče, které spalo příliš málo (s17e02) prehľadáva hroby, aby našiel časti ľudských tiel, zrejme aby ich použil pri operáciách svojich pacientov.

Často sa objavuje v reklamách, v ktorých propaguje rôzne podivné lekárske zákroky a produkty. Keď si Simpsonovci nemohli dovoliť doktora Dlahu, operoval ich práve Nick, napríklad keď Homer potreboval operáciu srdca. Lisa sa z hľadiska pozerala na operáciu pod nimi a inštruovala očividne bezradného doktora Nicka počas operácie. Asistoval aj doktorovi Dlahovi pri Bartovej operácii slepého čreva, no nebol veľmi nápomocný, keďže sa mu najskôr nepodarilo Barta uspať a následne sa sám omráčil unikajúcim plynom.

V Simpsonovcoch vo filme na doktora Nicka spadol obrovský úlomok skla z kupoly, ktorú umiestnili na izoláciu Springfieldu, pred smrťou povie: „Dovidenia všetkým!“. James L. Brooks a Al Jean potvrdili, že doktor Riviera je mŕtvy, ale že sa vráti späť do seriálu podobne ako doktor Marvin Monroe.

TOPlistTOPlist