Postavy

Kedy vznikla naša stránka? Ako vyzerala stránka predtým? Na tieto otázky nájdete odpoveď práve v tejto sekcii.

História stránky

Ku koncu roka 2004 sme si spolu s rednaxom založili vlastnú osobnú stránku. Pridávali sme tam veci, ktoré nás bavili a zaujímali. Spravili sme až 2 verzie. Také stránky však nikto nenavštevuje, preto sme sa chceli zamerať na niečo čo by ľudí aj skutočne bavilo a mali prečo chodiť na našu stránku. Keď sme sa rozhodovali, akú stránku vytvoriť, napadali nás rôzne možnosti, aby nás téma aspoň čiastočne bavila. Začali padať návrhy ako "urobme niečo o nejakom seriáli" alebo "čo takto Simpsonovci". No Simpsonovci neboli jediný seriál, ktorý mal šancu. Boli tu aj ďalšie ako Stargate SG1, Futurama, MacGyver... Ak by som sa mal rozhodovať teraz, tak by som sa do toho už asi nepustil (:

Spolu s rednaxom a mishoom sme sa však zhodli iba na Simpsonovcoch. Zo začiatku sme ako inak, nemali vôbec nič pripravené - žiadna grafika, žiadny vlastný obsah, jednoducho nič. Pozháňali sme teda nejaké veci z internetu a nahodili ich na stránku. Tiež sme museli nájsť nejaký freehosting, aby sme stránku mali ako prezentovať. Vybrali sme si webzdarma.cz a vybrali sme si adresu simpsonovci.unas.cz. No a 22. februára 2005 sme ju poprvýkrát zverejnili na webe. Na tejto adrese bola stránka v tzv. alfa verzii (neurčenej pre verejnosť) a možno si niekto (tak akurát Mr. X alebo Cubiac ;) ) spomenie aj na percentá, ktoré indikovali skompletizovanie stránky. Grafika (1) bola kostrbatá, ale my sme s ňou boli spokojní. Už vtedy sme začali pracovať na našich vlastných obsahoch epizód.

Na začiatku apríla 2005 sme sa dohodli na novom názve stránky, ktorý budeme používať a presne 2. apríla sme opäť menili dizajn (2) - tentokrát s o niečo kvalitnejšou grafikou. No a netrvalo dlho a vzhľad (3) sme menili znova. Bola to však veľká zmena, pretože okrem grafiky sme menili a pridávali aj nový obsah a stránka sa presunula na svoju vlastnú doménu - www.simpsonovci.com. Pôvodne sme chceli simpsonovci.sk, ale tá už bola naneštastie pre nás obsadená.

Po letných prázdninách sme 2. septembra 2005 opäť spúšťali s novým dizajnom (4), ktorý bol tentoraz zladený domodra. Ten sa vyvíjal počas takmer dvoch rokov a pôvodný vzhľad už takmer vôbec nepripomínal ten posledný. Časom sa však stále viac a viac ukazovalo, že náš hosting je nedostatočný. Neustále výpadky spôsobovali častú nedostupnosť stránky, čo nás samozrejme vôbec netešilo. Hosting sme teda menili znova a zatiaľ sme s ním spokojní. Medzičasom sa k nám pridal blb-ec-ek, ktorý pre nás pripravoval skvelé obrázky a paródie, ako aj popisy epizód.

Dlhá doba uplynula a ja som sa rozhodol, že by bolo pekné, keby sme stránku nejako poriadne rozšírili. No a to bol aj ideálny dôvod na ďalšiu zmenu dizajnu. Tentoraz som chcel, aby sme sa nejako viac odlišovali od iných stránok, a aj preto som zvolil slabozelenú farbu. Každá jedna sekcia bola prepracovaná a pridali sme aj nové zaujímavé sekcie. O necelé dva roky neskôr sme opäť zmenili dizajn, tentokrát som zase zvolil modrú farbu. Problémom sa však stali aktualizácie, keďže som bol na tom s voľným časom pomerne zle a nedarilo sa mi nájsť stabilného redaktora.

Počas pôsobenia našej stránky, sme založili vlastné fórum, na ktorom sa denne schádzali fanúšikovia, aby diskutovali o ich obľúbenom seriáli a nielen o ňom, no fórum postupne prestalo byť aktívne. Myslím, že dôvodom mohlo byť zostarnutie pôvodných členov fóra, alebo napríklad príchod sociálnych sietí ako Facebook. Momentálne sa zameriavame najmä na slovenského diváka a najnovšie epizódy vysielané v Amerike. Tiež sa snažíme prinášať čerstvé novinky zo Simpsonovského sveta. Máme už niekoľko desiatok obrázkov, ktoré sme si svojpomocne prekreslili a tiež rozrastajúcu sa databázu podrobných opisov jednotlivých epizód, ktorá myslím nemá na Slovensku a v Česku konkurenciu.

Predchádzajúce vzhľady

  • Dizajn 1 - alfa verzia 0.01 (22.február 2005 - 1. apríl 2005)
  • Dizajn 2 - alfa verzia 1.0 (2. apríl 2005 - 19. apríl 2005)
  • Dizajn 3 - verzia 1 (20. apríl 2005- 1. september 2005)
  • Dizajn 4 - verzia 2 (2. september 2005 - 10. júl 2007)
  • Dizajn 5 - verzia 3 (11. júl 2007 - 21. apríl 2009)

O nás

MatioPrezývka: Matio
Meno: Matej
Vek: 27
Funkcia: Admin, webdesign a kód stránky, novinky, texty, epizódy...
E-mail: matio zavináč simpsonovci bodka com
Homepage: http://www.simpsonovci.com
Záľuby: TV seriály, yoyo, inline korčule
Obľ. postavy: Ned Flanders, Šerif Wiggum
Obľ. seriály: Friends, Frasier, Seinfeld, Monk...

Prezývka: edw
Meno: Dávid
Vek: 24
Funkcia: Novinky, popisy epizód
E-mail: druz_v_15 (zavin) hotmail.com
Homepage: Záľuby: TV, PC, písanie všetkého možného
Obľ. postavy: Lisa, Lisa a ešte raz LISA 4EVER
Obľ. seriály: the Simpsons ;-), Felicity, True Blood, BSG,...

blb-ec-ekPrezývka: Blb-ec-ek
Meno: Marek
Vek: 24
Funkcia: Tvorba obrázkového materiálu, popisy epizód, admin fóra
E-mail: libedster zavináč gmail bodka com
Záľuby: TV, bike, hacky sack, korčulky
Obľ. postavy: Mr. Burns, Sideshowbob, Homer
Obľ. seriály: Frasier, Friends, Monk

Na stránke ďalej spolupracujú

Mr. X - popisy epizód k sériám 11, 12, 16, 18; sekcia DVD boxy; správca sekcie Súboj o najlepšieho znalca; obsahy všetkých Špeciálnych čarodejníckych dielov a rôzne zaujímavosti pre stránku toh.simpsonovci.com

Drybone - informácie o niektorých dabéroch; popisy epizód 14. série

Danoboss - sekcia O seriáli; rozšírená charakteristika k postavám: Homer, Abe

Spolupráca

Ak by ste nám chceli nejako pomôcť, neváhajte a napíšte nám, s čím by ste chceli pomôcť.

Hľadáme najmä:

  • človeka na spisovanie hlášok zo Simpsonovcov
  • niekoho na preklad článkov z angličtiny

 

Poznámky

Optimalizované pre :

  • rozlíšnie 1024x768 a viac
  • prehliadač s podporou CSS a obrázkov - Firefox, Opera, IE6+ (v Internet Exploreri sa však môžu vyskytnúť rôzne chyby)

Poďakovanie

Množstvo textového alebo obrázkového materiálu sme čerpali so stránok snpp.com, en.wipipedia.org, imdb.com, simpsoncrazy.com, simpsonspark.com, lardlad.com. Za obrázky v sekcii Referencie ďakujeme Heubovi.

Redakčný systém: CMSMadeSimple.org

Galéria: Coppermine-Gallery.net

TOPlistTOPlist