Kniha návštev

Otto Mann je vodič autobusu, ktorým každý pracovný deň cestujú žiaci Springfieldskej základnej školy, vrátane Barta a Lisy.

Otto Mann
Otto Mann

Meno: Otto Mann

Vek: neznámy (narodený 18. januára 1963)

Farba vlasov: čierna

Práca: vodič školského autobusu Springfieldskej základnej školy

Výška a váha: 178 cm, 68kg

Príbuzní: otec - námorný admirál

Dabing v originálnej verzii: Harry Shearer

Dabing v českej verzii: najskôr Jan Vondráček, teraz Martin Janouš

Prvýkrát sa objavil v epizóde: Homerova Odysea (s01e03)

Otto je známy svojím agresívnym spôsobom jazdy, jeho láskou k heavy-metalovej hudbe a jeho sklon k správaniu sa ako teenager z 80-tych rokov.

Mal problémy s alkoholom a zúčastnil sa na stretnutí anonymných alkoholikov. V posledných sériách sa dozvieme, že fajčí marihuanu a bral aj iné drogy ako heroín alebo LSD. V epizóde Otto v Akci (s03e22) sa dozvieme, že vie veľmi dobre hrať na gitaru a sám hovorí, že počas celého štúdia na škole to bolo jediná vec, ktorú robil. Zdá sa, že často nemá kde bývať, v spomínanej epizóde musel bývať na chvíľu so Simpsonovcami a v epizóde Dvojí stěhování (s08e02) načierno osídlil ich dom.

Ottova schopnosť a oprávnenie riadiť akékoľvek vozidlo, autobus nevynímajúc je dosť pochybná. V epizóde Otto v Akci (s03e22) povie riaditeľovi Skinnerovi, že mal 15 havárií, bez jediného smrteľného nešťastia. V tej istej časti bol zbavený svojej funkcie, keď sa prišlo na to, že nemá vodičský preukaz. Vodičské oprávnenie nakoniec získal iba preto, lebo ho Patty nechala prejsť, pretože obaja neznášajú Homera. V epizóde Vypráskaný práskač (s16e14) sa vo vzorke jeho moču našli stopy dvanástich druhov drog, a tiež nepatrné množstvo ľudského moču. V epizóde Ponorkobus (s09e14) havaruje a spadne s autobusom plnom detí do oceánu, aj keď v tomto prípade to nebola jeho chyba.

Jeho otec je námorný admirál, ale s Ottom dobre nevychádzajú. Jeho otec ho varoval, že ak bude tráviť celý deň hraním na gitaru, jeho život bude stáť za nič. Raz bol zasnúbený s dievčaťom menom Becky, ale na svadbe vysvitlo, že neznáša heavy-metalovú hudbu, po tom ako Otto najal metalovú skupinu na ich svadbu. Marge mu povedala, že sa musí rozhodnúť medzi Becky a hudbou, no a on si vybral to druhé.

Medzi Ottove obľúbené skladby patria: Iron Man od Black Sabbath, Dazed and Confused od Led Zeppelin, Frankenstein od The Edgar Winter Group, Freebird od Lynyrd Skynyrd, Every Rose Has Its Thorn od Poison, Purple Haze od The Jimi Hendrix Experience a We're an American Band od Grand Funk Railroad. Má rád tiež Metallicu, z ktorou sa stretol v jednej epizóde 18. série.

TOPlistTOPlist