Epizódy

Joseph Fitzpatrick Fitzgerald Fitzhenry "Joe" Quimby, je známy aj ako "Diamantový Joe" Quimby, alebo jednoducho starosta Quimby je starosta mesta Springfield.

Mayor Quimby

Meno: Joseph Fitzpatrick Fitzgerald Fitzhenry "Joe" Quimby

Vek: neznámy

Farba vlasov: hnedé

Práca: demokratický starosta Springfieldu

Príbuzní: Martha Quimbyová (manželka), Clovis (brat), Freddie (synovec), niekoľko detí od rôznych žien

Dabing v originálnej verzii: Dan Castellaneta

Dabing v českej verzii: Jan Hanžlík

Prvýkrát sa objavil v epizóde: Bart Propadá (s02e01)

Je paródiou na bývalého amerického prezidenta John F. Kennedyho a ostatných členov Kennedyho rodiny. Meno starostu Quimbyho pochádza čiastočne z názvu ulice v rodisku Matta Groeninga (mesto Portland v štáte Oregon) - Quimby Street.

Quimby sa ukazuje ako chamtivý politik, ktorý sa chopí každej príležitosti, ktorá by mu pomohla dostať sa k ďalším peniazom. Jeho politika je výrazne založená na korupcii a nevyhýba sa ani sprenevere peňazí z daní a braniu úplatkov od miestnej mafie. Je zároveň veľkým sukničkárom.

Quimby mal množstvo aférok, nakoľko je sukničkárom, pričom je otcom mnohých detí, zakaždým s inou ženou. V seriáli ho často vidíme ležať v posteli s negramotnou blondínkou, ktorá je ako sa dozvieme neskôr v časti Homer kandiduje (s17e06) Miss Springfieldu.

Napriek tomu, že Quimby je starosta, nevie o Springfielde veľa a ani sa o mesto nezaujíma. Často svoju neúctu voči obyvateľom Springfieldu dáva najavo aj na verejnosti. Často sa vydáva na dovolenky do exotických krajín, čo vedie k titulkom v novinách Springfield Shopper ako "Starosta navštívil mesto". Viackrát sa naznačilo, že je v spojení s mafiánom Tlstým Tonym a nevadí mu porušiť zákon, ak je to pre neho prospešné. Nevychádza dobre so šerifom miestnej polície - Clancym Wiggumom.

Jeho najznámejšou hláškou je "Voľte Quimbyho", ktorú povie vždy keď vycíti príležitosť aj keď ho napríklad nie je možné spoznať, alebo je to maximálne nevhodné.

Za starostu Springfieldu bol zvolený v roku 1986. Odvtedy bol niekoľkokrát znovuzvolený, aj napriek tomu, že sa otvorene priznal k podvodom. Raz priznal, že použil peniaze daňových poplatníkov na vraždy svojich nepriateľov. Quimbyho neznáša malá skupinka Springfieldskych republikánov.

TOPlistTOPlist