Kniha návštev

Rambo (Stampy)
Rambo (Stampy)

Meno: Rambo

Meno v orig. verzii: Stampy

Pohlavie: samec

Dabing v orig verzii: Mike Judge

Rambo v origináli pomenovaný ako Stampy je slon africký, ktorý sa prvýkrát objavil v epizóde "Bart dostane slona". Bart ho vyhral v súťaži rádia KBBL (moderátori v rádiu predpokladali, že každý si vezme 10 000 dolárov v hotovosti a slon bol skôr vtip, no Bart ho chcel) a musel dlho bojovať o to, aby ho napokon aj dostal.

Bart mal slona síce rád, ale nedá sa jednoznačne povedať, že aj on Barta, čoho prejavom sú časté pokusy ho zjesť. Chovanie Stampyho bolo veľmi drahé a na pokrytie nákladov nepostačovali ani poplatky vyberané za to, že si ho ľudia môžu pozrieť alebo sa ho dotknúť. Preto ho chcel Homer predať, ale svoj názor zmenil po tom, čo mu Stampy zachránil život, keď sa topil v smole. Napokon tak skončil v prírodnej rezervácii.

Okrem tejto epizódy sa nakrátko objavil aj v iných. Bol prítomný na Apuho svadbe, na výstave v časti "Veľká Marge" a v epizóde "The Fat and the Furriest" napadne v poslednej scénke medveďa. Objavil sa aj v Simpsonovcoch vo filme, kde narazil do sklenenej kopule a na nej vznikla prasklinka, čo prinútilo vládu z obavy pred možnou záchranou ľudí vyhodiť Springfield do vzduchu.

Stampy rád vkladá ľudí do svojich úst a najradšej zo všetkého má arašidy. Jeho vzťah k ostatným slonom je skôr negatívny a správa sa k nim agresívne, čo sa ukázalo po tom, čo bol prvýkrát privezený do rezervácie.

TOPlistTOPlist