Epizódy

Sherri a Terri, sú jednovaječné dvojčatá s dlhými fialovými vlasmi. Neustále zdôrazňujú, že sú dvojičky.

Sherri and Terri
Sherri a Terri

Meno: Sherri a Terri

Ako ich rozoznať: veľmi ťažko (sú na vlas rovnaké)

Vek: okolo 10

Vlastní: nacistické spodné prádlo, Napoleonovu vreckovku

Priatelia: Lisa, Janey

Dabing v originálnej verzii: Russi Taylorová

Dabing v českej verzii: nemajú priradených stálych dabingových hercov

Prvýkrát sa objavili v epizóde: Vánoce u Simpsonových (s01e01)

Sú v spoločnej triede s Bartom na Springfieldskej základnej škole. V epizóde Homerova Odysea (s01e03) sa tvrdí, že ich otec je Homerov nadriadený v Springfieldskej atómovej elektrárni. Ten ho vyhodí z práce, keď Homer spôsobí nehodu počas mávania Bartovi. No Homera neskôr povýšili na bezpečnostného inšpektora a stal sa tak nadriadený ich otcovi. Ich mama sa objaví v epizóde Bart prodává duši (s07e04) a vyzerá rovnako ako jej dcéry. Sherri sa narodila ako prvá a narodeniny majú v ten istý deň ako Rod Flanders.

Dievčatá sa vždy obliekajú rovnako, aby tak zdôraznili to, že sú dvojičky. Sú pomerne snobské a nikdy nevynechajú príležitosť posmievať sa Bartovi. Zdá sa, že Bart sa do jednej z nich zaľúbil, no zrejme na to už zabudol. Niekedy je ich možno vidieť ako Lisine priateľky, inokedy núpak ako jej rivalky. V epizóde Noci s nepřítelem (s16e03) sa jej posmievajú, že má veľký zadok, no v epizóde, keď mali Simpsonovci bazén ju začali mať radi v deň, kedy dostala bazén.

V jednej epizóde pripravil riaditeľ Skinner malú skupinku detí, ktoré mali byť tie najbystrejšie a najsľubnejšie, pričom vybral iba Sherri, no Terri nie.

Futu-drama (s16e15), ktorá je zasadená 8 rokov do budúcnosti, je Nelson zobrazený ako otec detí oboch z dvojičiek (4 detí - dvakrát dvojičky), no opustil ich.

V úvodnej zvučke hrajú na flautu. V epizóde Pomsta červených rajčátek (s17e07) sa dozvieme, že majú svoj tajný dovojičkovský jazyk, ktorému rozumejú len ony dve.

TOPlistTOPlist