Kniha návštev

Eleanor Abernathyová, známa najmä ako Bláznivá Mačacia Dáma (Šílená Kočičí Dáma) je žena s výzorom a správaním typickej mentálne chorej osoby.

Eleanor Abernathy
Eleanor Abernathyová

Meno: Eleanor Abernathyová

Vek: 40

Má rada: mačky, víno

Dabing v originálnej verzii: Tress MacNeilleová

Dabing v českej verzii: nemá priradeného stáleho dabingového herca

Prvýkrát sa objavila v epizóde: Bart televizní šoumen (s09e21)

Berie zo sebou všetky zvieratá, ktoré nájde a je vždy obklopená veľkým množstvom mačiek. Pri každej z jej účinkovaní v seriáli nezrozumiteľne blábolí a/alebo hádže po okoloidúcich mačky, ktoré má na sebe povešané. Kent Brockman odhalil jej skutočné meno, Eleanor Abernathyová, počas rozhovoru s ňou v epizóde Homer kandiduje (s17e06).

Prvýkrát sa objavila v epizóde 9. série, Bart televizní šoumen, v ktorej zasypala Lisu mačkami pri jej moderovaní detských správ. V epizóde Já, robot (s15e09), zomrie mačka Simpsonovcov Sněhulka II, a po tom ako si nájdu dve ďalšie mačky, ktoré čoskoro tiež zomrú sa objaví a dá Lise na vlas rovnakú mačku ako bola Sněhulka II.

Napriek všetkému môže byť pomerne inteligentná. V epizóde Springfield Up (s18e13) sa dozvieme, že do veku 24 rokov získala titul doktorky na Harvardskej Medicínskej škole a titul doktorky práv na Právnickej škole v Yale. V jednej scéne zastupuje svojho klienta na súde, záber o osem rokov prezrádza jej sklony k alkoholizmu a prílišnú naviazanosť na jej domácu mačku. O ďalších osem rokov ju už vidíme v stave, v akom účinkuje v Simpsonovcoch od jej prvého predstavenia.

TOPlistTOPlist