Série

Bohatý Texasan (čo je vlastne aj jeho pravé meno) je klasický bohatý, bezcitný, ale húževnatý podnikateľ.

Rich Texan
Bohatý Texasan

Meno: Bohatý Texasan

Vek: 50 +

Rodina: Paris (dcéra), má vnuka, ktorý je gay

Vlastní: 2 revolvery (ktoré má vždy po ruke), najvyšší strom v meste, množstvo peňazí, patrilo mu aj Hitlerovo auto, ktoré zničil Bart

Typická hláška: Yee-Haw!

Dabing v originálnej verzii: Dan Castellaneta

Dabing v českej verzii: nemá prideleného stáleho dabingového herca

Prvýkrát sa objavil v epizóde: Jak Jsem se Přestal Bát aneb Legalizace Hazardu ve Springfieldu (s05e10)

Je aktívnym členom Springfieldskej republikánskej strany a hovorí veľmi ortodoxným texaským prízvukom. V epizóde Jak Jsem se Přestal Bát aneb Legalizace Hazardu ve Springfieldu (s05e10) sa o ňom Homer vyjadruje ako o senátorovi, aj keď potom ho tak už nikto nespomína. Obvykle nosí americkú kravatu a kovbojský klobúk.

Hovorí, že má rád prechádzky po pláži. Je známy tým, že kedykoľvek vytiahne dva revolvery a začne s nimi strieľať do vzduchu, pričom kričí "Yee Haw!" Bol minimálne raz vo väzení, keď jedna z guliek vystrelených do vzduchu postrelila texaského Rangera. Polícia ho donútila používať slepé náboje, no on tvrdí, že to nie je to isté. Má dcéru menom Paris Texasanová (narážka na Paris Hiltonovú a mesto Paris v štáte Texas). V epizóde Midnight Towboy (s19e03) odhalí, že trpí pogonofóbiou, čo je strach s brady a fúzov, na čo zastrelí muža prezlečeného za Santa Clausa.

TOPlistTOPlist