Kniha návštev

Troy McClure je stará Hollywoodska herecká hviezda. Troy hral v neskutočnom množstve rôznych filmov všemožných žánrov. V Simpsonovcoch už nevystupuje.

Troy McClure

Meno: Troy McClure

Farba vlasov: hnedé

Vek: neznámy

Práca: herec

Príbuzní: Selma Bouvierová (ex-manželka)

Rád hrá: biliard vo Vočkovom bare

Dabing v originálnej verzii: Phil Hartman, Dan Castellaneta (iba v dvoch epizódach)

Dabing v českej verzii: Miroslav Táborský

Prvýkrát sa objavil v epizóde: Homer a Desatero Aneb Každý Krade, Jak Dovede (s02e13)

Jeho postava bola založená na hercoch béčkových filmov Troyovi Donahueovi a Dougovi McClureovi ako aj na samotnom dabérovi Philovi Hartmanovi. Po smrti Phila Hartmana v roku 1998 prestal v seriáli účinkovať a jeho posledná epizóda je bola v 10. sérii - Bart v úloze matky (s10e03).

McClure často účinkuje v náučných videách pre školy a inforeklamách. Je namyslený a prakticky sa stará iba sám o seba. Selmu si vzal iba preto, aby sa vďaka klebetám zviditeľnil v médiách. Troy sa objavil ako hlavná postava iba v epizóde Ryba jménem Selma (s07e19), ale uvádza dve epizódy ako moderátor a to: Filmy, v niž si Simpsonovi zahráli (s08e24) a Slavnostní epizoda (s07e10).

Troy McClure
Troy McClure

Troy je bývalá Hollywoodska hviezda, ktorá sa objavuje už iba v béčkových filmoch a v televíznom uvádzaní. Na začiatku 70-tych rokov mal veľmi úspešnú hereckú kariéru, ale odvtedy sa to neustále zhoršuje. V seriáli prezentuje väčšinou len krátke videoklipy a nikdy nezabudne pripomenúť, v ktorých filmoch si už predtým zahral. Keď niečo uvádza, vždy použije jeho typickú frázu: "Ahoj! Som Troy McClure. Možno si ma pamätáte z filmov ako..." Často prezentuje výukové videá pre mládež. Jeho kariéra šla konštantne dolu vodou. Na chvíľu sa mu podarilo preraziť hlavnou rolou v muzikálovej verzii Planéty opíc a to najmä vďaka opätovnému získaniu pozornosti médií, keď začal randiť so Selmou. Tú si aj chcel vziať, no Homer na svadbe prezradil, že svadba je len kvôli tomu, aby Troyovi pomohla v kariére. Selma to ešte nejako strávi, no keď mu McClureov agent navrhne, aby mali dieťa Selma ho nechá.

Jeho auto je De Lorean DMC-12, známe napríklad z filmovej trilógie Návrat do budúcnosti.

Phil Hartman bol zavraždený svojou ženou Brynn 28. mája 1998. Namiesto toho, aby tvorcovia obsadili na miesto niekoho iného, nechali všetky postavy, ktoré Hartman daboval, skončiť ich vystupovanie v Simpsonovcoch. Pred svojou smrťou chcel Hartman stvárniť hlavnú rolu vo filme, v ktorom by vystupoval ako živá verzia Troya.

Troy bol jednou z najobľúbenejších vedľajších postáv v seriáli. V roku 2006 sa v článku na stránke IGN.com umiestnil na prvom mieste najlepších 25 vedľajších postáv v Simpsonovcoch.

TOPlistTOPlist