Postavy

Chcete vedieť v ktorých epizódach a situáciách Homer vyslovil svoju typickú frázu D'oh? Alebo v ktorých epizódach a koľkokrát škrtil Homera? Aké boli Bartove telefonáty? Potom ste na správnej adrese.

Matt Groening potreboval nejaké slovo, ktoré sa použije v prípade, keď sa niekomu stane niečo zlé. Dan Castellaneta (muž, ktorý dabuje Homera) bol inšpirovaný Jimom Finlaysonom, ktorý povedal "dooooooh" vždy, keď ho niečo naštve. Bolo to dobré, ale Matt potreboval niečo rýchle a krátke, čo by bolo povedané veľmi rýchlo. A tak D'oh bolo na svete.

Už od asi druhej série Simpsonovcov si Homer vypestoval zlozvyk škrtiť Barta, akonáhle ho niečím nazlostí. Homer svojho syna škrtí núzaj poriadne, Bart však vždy nejako vyviazne. Táto situácia funguje ako zabehnutý gag. No a keď scenáristi zistili, že medzi ľuďmi je to nesmierne populárna scénka, rozhodli sa, že ju skúsia aj medzi inými postavami ako otec/syn. Preto tu nájdete takmer kompletný zoznam akýchkoľvek škrtení.

V začiatkoch seriálu bol Vočko (Moe) častým terčom Bartových žartovných telefonátov. Zavolá na telefón, ktorý má Vočko v bare a spýta sa ho, či tam náhodou nie je osoba, na ktorú sa pýta. Vočko hneď nato zakričí dvojzmyselné meno a všetci núkolo sa začnú smiať. Vočko si potom uvedomí, že si z neho niekto vystrelil a vychŕli spŕšku vyhrážok do telefónu. Táto sekcia obsahuje prepis týchto telefonátov v anglickom a tiež českom dabingu.

V Springfielde je konzumácia alkoholických nápojov nepochybne obľúbená a to najmä u Barneyho (ktorý toho vypije určite najviac) a Homera. Najobľúbenejším nápojom je jednoznačne pivo Duff, na ktoré nedá Homer ani Barney dopustiť a pravidelne navštevujú Bar u Moea. Tu nájdete zoznam nápojov Duff a niektoré ďalšie nápoje, ktoré sa v seriáli objavili. Momentálne je nekompletný...

TOPlistTOPlist