Epizódy

Jurský park (Jurassic Park)

1993, 127 min
Réžia: Steven Spielberg

 

VzhĹŻru na Prázdniny - s04

Homer povie Marge: Tak a teraz sa zahráme na Jurský park.

Bart dostane slona - s05


Zrenička Simpsonovci Zrenička Jurský park

Ráno ide Marge otvoriť záclony na okne a vystraší ju obrovské oko, ktorému sa zúži zrenička presne tak ako to je aj v Jurskom Parku, keď Lex zasvieti Tyrannosaurovi baterkou do oka.

Skinner, sladký nepřítel - s05

V Kwik-E-Markete stretne Bart Skinnera, ktorý už nie je riaditeľom základnej školy a chce sa mu ospravedlniť. Skinnner mu začne hovoriť o tom, že konečne má čas na to, čo chcel vždy dokázať: napísať veľký americký román o futuristickom zábavnom parku, v ktorom pomocou klonovania ožijú dinosaury, nazval ho "Billy a klonosaurus!" Apu mu však povie, že si musí asi robiť srandu a či nesleduje zoznam bestsellerov. Pochopiteľne je to narážka na knihu Michaela Crichtona - Jurassic park. Celý dialóg si môžete vypočuť tu.

Návšteva drsnolandu - s06


Let na ostrov Simpsonovci Let na ostrov

Let na ostrov Simpsonovci 1 Let na ostrov 1

--- Simpsonovci priletia do Drsnolandu (Itchy and Scratchy Land) na helikoptére, podobnej tej z Jurského parku - logo na nej sa tiež podobá na logo Jurského Parku. Prílet sa tiež podobá príletu na ostrov.

--- Neskôr v tejto istej epizóde profesor Frink spomína "teóriu chúsu", na ktorú je odborník postava doktora Iana Malcolma z filmu/knihy. Rozhovor tu.

Špeciálny čarodejnícky diel - s06


Stádo Stádo

Homer cestuje časom a dostane sa do dôb, keď žili dinosaury. Vidíme záber na dinosaurov pri jazere, podobne ako je to vo filme, pričom hudba, ktorá hrá na pozadí, je veľmi podobná hudbe z originálnej scény.

Dojezdy pro hvězdy - s10


Kruhy v pohári Kruhy v pohári - film

Keď sa obyvatelia Springfieldu dozvedia od Homera o hviezdach, tak sa začnú približovať k v dave k domu. Na stolíku sú položené poháre s jahodovým mliekom a v pohároch sa vytvárajú podobné kruhy ako vo filme pred príchodom Tyrannosaura Rexa. Súčasne počujeme dunivé otrasy zeme.

Za peníze si Monty lásku nekoupí - s10


let z ostova let z ostova

noha noha - film

rev rev

helikoptera helikoptera

--- Príchod helikoptéry do škótska je podobný záverečnej scéne z filmu, keď tí, čo prežili odlietajú z ostrova.

--- Lochneská príšera šliapne nohou do bahna a zaborí sa doň, rovnakým spôsobom, ako Tyrannosaurus vo filme, keď zaútočí na elektrické vozidlá.

--- Lassie zareve v štýle T-Rexa, hlas je veľmi podobný tomu filmovému.

--- Helikoptéra je takmer totožná s tou filmovou.

Třicet minut v Tokiu - s10


Zrenicka 1 Zrenicka - film

Opäť scéna so zúžením zreničky. Tentoraz sa do okienka lietadla pozrie Godzilla na konci epizódy, keď Simpsonovci odlietajú domov. Je to referencia na vyššie spomínanú scénu s baterkou.

Stařec a hoře - s13


Logo

Jeden z členov skupiny má bundu s logom Jurského Parku.

TOPlistTOPlist