Kniha návštev

Maude Flandersová bola manželka Neda Flandersa a matka Roda a Todda. Maude v originálnom znení dabovala Maggie Roswell a dočasne aj Marcia Mitzman Gavenová. V seriáli od epizódy Kdo ví, kdo ovdoví? (Alone Again, Natura-Diddily - s11e14) nevystupuje, pretože tragicky zahynula na Springfieldskom štadióne.

Maude Flanders

Meno: Maude Flandersová

Vek: neznámy

Rodina: Ned (manžel), Rod (syn), Todd (syn)

Maude bola šťastne vydatá za Neda Flandersa. S Nedom mala dve deti, synov Roda a Todda, do ktorých odmalička vštepovala neochvejnú nábožnosť. Maude bola ženou mnohých kvalít: viery, cudnosti a vľúdnosti. Bola oddanou kresťankou, ktorá sa raz zúčastnila aj Biblického kempu, aby nadobudla lepší úsudok. Spolu s Marge bojovala proti seriálu Itchy a Scratchy. Maude nepracovala mimo domu, bola v domácnosti a starala sa o deti. Neda podporovala vo všetkom čo robil. Homer k nej viac krát v seriáli prejavoval náklonnosť, vyjadrujúc sa o nej ako o "susedovej manželke".

V epizóde Kdo ví, kdo ovdoví? (Alone Again, Natura-Diddily - s11e14) Maude zomerela po tom, ako spadla z tribúny na Springfieldskom automobilovom štadióne. Homer zaparkoval v zóne vyhradenej pre sanitku a to znemožnilo záchranárom oživiť Maude. Jej smrť hlboko zasiahla Neda, ten však Homera z tragédie neobviňoval. V epizóde Bart má dvě mámy (s17e14) ju môžeme vidieť v nebi, ako sa zaujíma o to, ako sa jej chlapcom darí.

TOPlistTOPlist