Epizódy

Sám doma (Home Alone)

1990, 103 min
Réžia: Chris Columbus

 

V známej americkej vianočnej rodinnej komédii Sám doma (Home Alone) zabudne rodina doma malého Kevina McCallistera (Macaulay Culkin). V Simpsonovcoch sa viac krát objavila paródia na scénu, keď si Kevin dáva ráno pred zrkadlom na tvár vodu po holení. Keď sa rukami dotkne tváre, vykríkne.

Kevin McCallister (Macaulay Culkin) v známej scéne z filmu Sám doma.

Homer - Sám doma

s03 - Homer sám doma

Homer vykríkne, keď zistí, že Maggie nie je v dome. Samotný názov tejto epizódy Homer Alone je paródiou na originálny názov filmu - Home Alone.

Dedko Simpson

s06 - Strach z létání

Určite najjasnejšia referencia filmu Sám doma je práve táto, keď je dedko Abe Simpson zabudnutý v lietadle a rodina lietadlom neletela. Vo filme rodina zabudne Kevina doma a odletí lietadlom na vianočné prázdniny do Paríža.Moe 1

s08 - Filmy, v niž si Simpsonovi zahráli

Vočko (Moe) vykríkne podobne ako Kevin, keď zistí, že dedko Abe sa prevtelil na "dědo-lásko-mat" (dědeček co poradí v lásce).

Moe 2

s13 - Srdci neporučíš

Vočko (Moe) sa snaží napodobniť Macaulaya Culkina.
 

Keď Lisa povie homerovi, že podľa federálnych zákonov by sa o deti mal niekto postarať, zatiaľ čo Homer bude preč. Homer odpovie: "Ale Lisa, nevidela si film Sám doma? Keby prišiel lupič, tak tu zažijete plno zábavy a srandy."

TOPlistTOPlist