Epizódy

Tlstý Tony je miestny Don a líder Springfieldskej mafie.

Fat Tony

Meno: William Williams

Prezývka: Tlstý Tony

Vek: neznámy

Rodina: Anne Maria (zosnulá manželka), Michael (syn)

Priatelia: Legs, Louie, Johnny Tightlips

Nepriatelia: šerif Wiggum, Lou, Eddie, japonská Yakuza

Farba vlasov: tmavo sivé

Práca: šéf Springfieldskej mafie

Má rád: kamión plný cigár, drink Manhattan ("kráľ koktailov"), tlmič, autá s veľkým úložným priestorom

Nemá rád: televízne seriály o mafiánskych bossoch, ktorí majú psychické prblémy (narážka na seriál Sopranovci)

Záľuby: hra na husle, poker

Dabing v originálnej verzii: Joe Mantegna, Phil Hartman (iba v epizóde Ryba jménem Selma)

Dabing v českej verzii: Zdeněk Hess

Prvýkrát sa objavil v epizóde: Bart Vrahem (s03e05)

Tlstý Tony narážkou na typické stvárnenie mafiánov vo filmoch a divadlách. Jeho prisluhovači sú Joey, Legs, Louie a občas Johnny Tightlips. Zúberá sa množstvom nelegálnych aktivít ako dodávanie potkanieho mlieka do školskej jedálne alebo obchodovanie s nelegálnym ohňostrojom.

Jeho skutočné meno sa v seriáli objavilo viackrát, avšak vždy znelo nejako inak. V epizóde Bart Vrahem (s03e05) je Tlstý Tony v televíznych novinách nazvaný Kentom Brockmanom ako William "Tlstý Tony" Williams, čo môže byť jeho skutočné meno alebo len narýchlo vymyslená prezývka. V inej epizóde je jeho krstné meno Marion. V epizóde Zuřící býk Homer (s08e03) ho uvádzač na boxovom zápase Homera proti Drederickovi Tatumovi uvedie ako Anthony "Tlstý Tony" D'Amico. Ako mafiánsky boss má mnoho pseudonymov, takže ani jedno z uvedených mien nemusí byť pravé.

Tlstý Tony bol zodpovedný za väčšinu Springfieldskych nekalých obchodov. Jeho organizovaný zločin sa zúberá obvyklými nelegálnymi aktivitami ako hazard, pašovanie cigariet ale aj rôznymi netradičnými. Napríklad mafia požadovala stopercentný podiel na predaji praclíkov Marge Simpsonovej. Mafia spolupracuje s políciou aj mestskou správou. Šerif Wiggum bral od Tlstého Tonyho viackrát úplatky.

Jeho syn sa objavil v epizóde The Mook, the Chef, the Wife and Her Homer (s18e01) a Bart odhalí, že Tony vytlačil zo Springfieldu McDonald a Burger King, aby mohol byť Krusty Burger monopolom. Táto epizóda ešte prezradí, že jeho žena zomrela prirodzenou smrťou, a že Tony raz takmer zabil šerifa Wigguma.

TOPlistTOPlist