Epizódy

Dr. Julius M. Hibbert je osobným praktickým lekárom Simpsonovcov, ktorý sa často chichoce v nevhodných okamihoch.

Julius Hibbert

Meno: Dr. Julius M. Hibbert

Meno v českom dabingu: Dr. Julius Dlaha

Vek: neznámy

Farba vlasov: čierna

Povolanie: doktor

Rodina: Bernice (manželka), 3 deti (neznáme mená 2 dcéry a jeden syn - možno viac detí), zrejme stratený brat (Murphy Krvavá Dáseň - zosnulý), zrejme aj identické dvojča (meno neznáme, pracuje ako riaditeľ v Shellbyvilleskom sirotinci)

Dabing v originálnej verzii: Harry Shearer

Dabing v českej verzii: Bohuslav Kalva

Prvý krát sa objavil v epizóde: Ďábelský Bart (s02e08)

Narodil sa: pravdepodobne v Alabame

IQ: 155

Po tom, ako stanica Fox zaradila Simpsonovcov do vysielania v čase, kedy konkurenčná stanica NBC vysielala vtedy veľmi populárny sitcom - Šou Billa Cosbyho, urobili scenáristi z doktora Dlahu paródiu na doktora Cliffa Huxtablea. Doktor dlaha často nosí podobne ako Cliff nevkusné pletené svetre.

Dr. Dlaha je dobrosrdečný (väčšinou) rodinný doktor Simpsonovcov, absolvent medicíny na univerzite Johns Hopkins (nie je to však isté) a člen Mensy pre jeho vysoké IQ. Doktor Dlaha je v seriáli vykreslený ako jedna z najrozumnejších postáv, má však zvláštnu tendenciu, chichotať sa v nevhodných momentoch. Zdá sa tiež, že nie je proti pochybným medicínskym praktikám. Napríklad keď Marge najskôr nebola veľmi nadšená z toho, že čaká tretie dieťa, zareagoval, že zdravé dieťa môže mať na čiernom trhu hodnotu až 60 000 dolárov. Na Margeinu zdesenú reakciu sa obraňoval tým, že ak by odpovedala inak, išla by za mreže, tvrdiac, že to bol len test.

Napriek jeho zdanlivej dobrosrdečnosti a čestnosti je zrejmé, že je veľmi ziskuchtivý. Keď napríklad oznámil Homerovi, že operácia srdca bude stáť 30 000 dolárov, Homer z toho dostal ďalší infarkt a doktor Dlaha. Na to odpovie, že teraz to už bude 40 000 dolárov (akože nejde o trojitý ale teraz už štvoritý by-pass). Je oddaným republikánom. Nie je tiež celkom isté, či má legálnu licenciu na vykonávanie medicíny.

Julius Hibbert
Doktor Dlaha v jednom z jeho nevkusných svetrov

Často vystupuje v spomienkových epizódach, pričom má vždy iný účes (afro, dredy, vlasy v štýle Mr. T, atď.), ktorý sedí do daného časového obdobia. Aspoň jedno z jeho áut je zelený Mercedes-Benz G500, v epizóde Bartovo děvče (s06e07) spomína kľúče od svojho Porsche. V ďalšej epizóde zasa jazdí na striebornom Volve 850 sedan.

Dlaha je ženatý, spolu s manželkou Bernice majú aspoň tri deti - dvoch chlapcov a dievča. Keď sa v seriáli objaví rodina pokope, zvyčajne je to paródia na rodinný sitcom Šou Billa Cosbyho. Predpokladá sa, že on Murphy Krvavá Dáseň sú bratia - doktor Dlaha tvrdí, že má strateného brata, ktorý je jazzový muzikant a Murphy tvrdí, že má brata, ktorý je doktor, ktorý sa smeje v nevhodných okamihoch.

Má psa - fenku pudlíka menom Rosa Barks, ktorá sa spárila so psom Simpsonovcov - Spasitelom a narodilo sa jej niekoľko malých šteniatok miešancov chrta a pudlíka. Dr. Dlaha nechal starostlivosť o šteniatka na Simpsonovcov, Bart a Lisa ich rozdali po Springfielde.

TOPlistTOPlist