08x24 - Filmy, v niž si Simpsonovi zahráli

Originálny názov: The Simpsons Spin-Off Showcase
Slovenský názov: Filmy, v ktorých si Simpsonovci zahrali
Produkčný kód: 4F20

Scenár: David S. Cohen, Dan Greaney, Steve Tompkins, , Réžia: Neil Affleck
Premiéra v USA: 11. máj 1997
Hviezdni hostia: Tim Conway, Gailard Sartain

Referencie: (vysvetlivky) Miami Vice [S], Gabriel Knight [PC hra], Starsky & Hutch [S], Knight Rider [S], Roseanne [S], I Want Candy - Strangeloves [P], Peppermint Twist - Joey Dee and the Starlighters [P], Whip It - Devo [P], Lollipop - Chordettes [P]

Obsah

Obrázok z epizódy 08x24

Troy McClure uvádza televízny špeciál, v ktorom predstavuje tri seriály (tzv. spin-off), v ktorých vystupujú postavy zo Simpsonovcov.

Náčelník Wiggum, soukromý detektov (Chief Wiggum, P.I.)
Clancy Wiggum a jeho syn Ralph sa presťahujú do New Orleans spolu so Seymourom Skinnerom (Hubeňour) ako jeho asistentom. Tento nový seriál je prevažne paródiou na policajný dramatický seriál Miami Vice.

Po tom ako Wiggum prehlási, že zbaví mesto zločinu, jeho nový nepriateľ – Big Daddy (Velký kořen), unesie Ralpha. Clancy ho vystopuje a prenasleduje kriminálnika Big Daddyho až do jeho domu. Zločinec pustí Ralpha, skočí do vody a odpláva. Wiggum ho nechá ujsť, predpokladajúc, že sa s ním bude stretávať každý týždeň.

Dědoláskomat (The Love-matic Grampa)
Ďalší klip je zo sitkomu o Vočkovom milostnom živote. Dostane radu od ducha Aba Simpsona, ktorý sa nachádza vo Vočkovom automate na testovanie lásky. Vočkovi sa s pomocou tohto automatu podarí vybaviť si rande. Vočko ho vezme so sebou na rande do nóbl reštaurácie a schová ho na záchod. Jimbo, Dolph a Kearney mlátia na záchode do prístroja, ktorý im povedal, že sú teplí, keď sa k nemu Vočko vydá po ďalšiu radu. Pokazený automat mu dá zlú radu a na Vočkovi skončí jedlo z večere. Všetko sa nakoniec skončí dobre a Betty je unesená tým, čo pre ňu všetko Vočko podstúpil.

Veselá všehochuť s rodinou Simpsonových (The Simpson Family Smile-Time Variety Hour)
Homer, Marge, Bart a Maggie účinkujú v šou, kde spievajú rôzne pesničky. Lisa sa odmietla zapojiť, ale je nahradená atraktívnou blondínkou.

Táto časť je paródiou na šou The Brady Bunch Hour, ktorá je považovaná za jednu z najhorších v histórii.

Budúcnosť
Troy potom zakončí špeciálny diel tým, že prezradí, čo bude v ďalšej sérii Simpsonovcov. Povie pár nezmyselných dejových zápletiek ako napríklad, že Bart objaví svojich dávno stratených identických bratov alebo že Homer stretne malého zeleného mimozemšťana menom Ozmodiar, ktorého môže vidieť len on.

 

Bartov trest


 Nie je.

 

Gaučový gag

 Nie je.

 


Zaujímavosti/všimli ste si?

... Wiggum nevie koľko rokov má jeho syn ("Běloch, mu�ž, věk �šest a�ž deset let, prořídlé vlasy.")?


<< Predchádzajúca epizóda
Nasledujúca epizóda >>